Dış Mekan Boya Ustası

Dış Mekan Boya Ustası,      iletişim iletisim
ev yada apartmanın dış cephe boyama işlemi

Dış Mekan Boya evi Korur, Güzelleştirir.

Çevrenizde çokça şahit olmuşsunuzdur, mahalledeki bir ev yada apartmanın dış cephe boyama işlemi bittikten kısa bir süre sonra diğer apartman veya evlerin önünde ellerinde boya katalogları ve renk kartelalarıyla dolaşan insanlar görülmeye başlar. Neden mi ? Cevabı çok basit. İyi bir dış cephe boyama işi binanızın görünümünü değiştirir. Nerdeyse bir günde yeni bir binaya sahip olursunuz.

Dış Cephe Boyama Neden Çok Önemli?

Aslında bunun bir çok nedeni var. Öncelikle dış cephe boyama evinizi güzelleştirir ve ona karakter ve kişilik katar. Sadece bunun için kullanacağınız boya rengi, çeşidi, ve tekniğini seçmek için gerekli zamanı ayırmanız çok önemlidir. Ama olaya sadece dış güzellik olarak bakmamak gerekir. Boya aynı zamanda evinizin hava şartlarına, böceklere ve diğer hasarlara karşı ilk savunma sistemidir.

Dış Mekan Boya Ne Zaman Yapılmalı?

Binanızı boyatmak için herhangi bir önceden ayarlanmış spesifik bir zaman dilimi yoktur. Daha çok mevsime, daha önce kullanılmış boyanın kalitesine, ve daha önce binanızı boyamış olan boyacı ustası yada ustalarının ehilliklerine göre değişiklik gösterebilir. Kötü bir boya işi 3 yıl anca dayanırken iyi bir boya işi 20 yıl kadar kalitesini ve güzelliğini korumaya devam eder. Ama binanızın boyaya ihtiyacı olup olmadığını belirleyici en önemli faktör şu anki durumudur. Dışarıdan baktığınızda bir çok çatlak, dökülmüş boya tabakaları ve önemlisi kirlilik görüyorsanız binanızın boyanma zamanı gelmiş demektir.

Dış Mekanda Hangi Rengi Seçmeli?

Binanızın yada evinizin dış cephesini boyatmaya karar verdikten sonra hangi rengi kullanacağınızı seçmeniz gerekecektir. Bunun için daha önceden belirlenmiş sizi yönlendirecek kurallar yoktur. Bu yüzden kişiler beğenileriniz burada önemli rol oynayacaktır. Hangi rengi beğendiğinizden emin değilseniz bunu keşfetmenin en kolay ve kullanışlı yolu, binanızın etrafında çıkacağınız bir turda, gözlemleyeceğiniz bina ve evlerin boyalarına göz atmak olacaktır. Gezin görün ve hangi rengin hangi binada daha güzel göründüğünü keşfedin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir